Biologia. Testy dla studentów. Książka do kolorowania – Rene Fester Kratz

Cześć,

Dzisiaj przychodzę do Was z książką która co prawda jest dedykowana studentom, ale moim zdaniem będzie pomocna również dla nauczycieli, korepetytorów jak i uczniów przygotowujących się do matury.

Umożliwia ona poznawanie biologii i interaktywną naukę za sprawą sztuki kolorowania grafik. Dzięki temu można znacznie łatwiej zapamiętać kluczowe pojęcia, zrozumieć rozmaite procesy oraz poznać poszczególne struktury biologiczne.

 

Co znajdziesz w środku?

 

Publikacja ta składa się z piętnastu obszernych rozdziałów, w których opisano podstawowe zagadnienia biologiczne: od chemizmu, budowy komórki oraz genetyki po sprawy związane z ekologię i ewolucją.

Zawiera ona też graficznie przedstawione informacje o głównych grupach organizmów, fizjologii zwierząt i roślin oraz szczegółowo przedstawia anatomię i funkcjonowanie człowieka.

W książce tej znajdziesz ponad dwieście przejrzystych czarnobiałych rysunków, opatrzonych przystępnymi opisami. Dzięki temu na każdej stronie możesz sprawdzić swoją wiedzę poprzez wpisywanie nazw oraz pokolorowanie odpowiednich elementów zaznaczonych na ilustracji. Samodzielne oznaczanie rysunków i schematów pomaga zapamiętać o wiele więcej szczegółów, niż uczenie się z wykorzystaniem tradycyjnych podręczników.

 

 

Podsumowując, niezależnie od tego z jakich powodów uczysz się biologii, książka ta pozwoli przemienić tradycyjne pojmowanie uczenia się w aktywne doświadczenie ułatwiające przyswajanie wiedzy. Umożliwi Ci też szybsze opanowanie materiału dotyczącego rozmaitych dziedzin biologii.

Moim zdaniem książka jest niezwykle pomocnym i atrakcyjnym narzędziem, dostępnym dla wszystkich, którzy poszukują niebanalnych sposobów poszerzania i utrwalenia wiedzy biologicznej.

 

 

Nazywam się Ania Gajos i od 6 lat współtworzę Powtórkę z biologii. Z wykształcenia jestem nauczycielem biologii i pomagam uczniom w przygotowaniach do matury z biologii. Z moich lekcji online skorzystały już tysiące osób i dziś możesz spotkać ich na uczelniach zarówno w Polsce jak i za granicą 😉 Jeśli więc chcesz nauczyć się biologii i dobrze przygotować do matury to zapraszam do skorzystania z moich lekcji.

 

 

Zobacz inne artykuły z tego numeru

 

 

 

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję