Fajne aplikacje na IPada

Hej! Z tej strony Wiki. Dzisiaj przygotowałam dla Ciebie zbiór aplikacji, które warto zainstalować na iPadzie.

 

1. Good Notes 5

 

Na pierwszy ogień idzie aplikacja Good Notes 5. To zdecydowanie najlepsza apka do robienia notatek, jaką możesz znaleźć w App Store. Możesz w niej tworzyć własne materiały, ale również otwierać różne pliki i nanosić na nie informacje.
Z Good Notes 5 współpracuje rysik, który służy jako przenośny długopis. Łączy się on z iPadem, dzięki czemu możesz wygodnie po nim pisać. Jeśli jednak apple pencil nie będzie dla Ciebie
odpowiednim rozwiązaniem, to śmiało możesz używać klawiatury z tabletu, lub dokupić sobie osobną. Jeśli chodzi o narzędzia, to w aplikacji znajdziemy kilka różnych typów długopisów. Można dowolnie zmieniać ich grubość oraz kolor. Dostępne są również zakreślacze, które pięknie podkreślą najważniejsze elementy w notatce, czy zadaniu. Fantastyczną sprawą jest możliwość pobrania sobie np. matur i wgrania ich do aplikacji. Dzięki temu nie marnujemy papieru i możemy poprawiać błędy dowolną ilość razy oraz wracać do przerobionych treści w wybranym momencie.

Dodatkowo aplikacja umożliwia przechowywanie w jednym miejscu ogromnej ilości przeróżnych dokumentów, co jest dla mnie wielkim plusem.

 

2. Quizlet

 

Quizlet jest aplikacją, w której możesz stworzyć fiszki i następnie się z nich uczyć.
Fantastyczna appka, która ułatwia i umila naukę w dużym stopniu. Co ważne – znowu mamy
wszystkie materiały w jednym miejscu. Fiszki kojarzą się najbardziej z językami obcymi – w formie
fizycznej po jednej stronie zapisujemy słówko w ojczystym języku, a po drugiej w tym obcym.
Natomiast bardzo dobrze sprawdzą się również w biologii (np. przy nauce układu hormonalnego), w chemii (przy nauce nazw związków), czy w innych przedmiotach.

 

3. Procreate

 

Procreate to aplikacja, w której można stworzyć świetne rysunki. Bardzo fajnie sprawdzi się w
profesjonalnym rysowaniu, ale także w rysowaniu drobnych schematów do notatek. Masz do wyboru ogromną ilość pędzli, więc na pewno wybierzesz coś dla siebie. Dodatkowo wszystkie
pędzle można dowolnie edytować oraz stworzyć własne.

 

4. Duolingo

 

Duolingo to aplikacja,która umożliwia naukę języków obcych. Lekcje są dosyć krótkie, także możesz uczyć się małymi partiami, co jest bardzo wygodne. Podczas nauki ćwiczymy umiejętność wymowy, pisania, słuchania oraz czytania w wybranym przez nas języku.

 

5. Chemia

 

Chemia to aplikacja, która jak sama nazwa wskazuje związana jest z chemią. Znajdziesz w niej układ okresowy wraz z numerem grupy oraz okresu, liczbą atomową, masą i innymi danymi. W apce jest dostępny również potencjał elektrody, czy rozpuszczalność. Najlepszy dla mnie jest jednak “chemiczny kalkulator”. Wystarczy, że wpiszesz w okienko wzór danego związku, a aplikacja liczy nam jego masę. Coś fantastycznego przy obliczeniówce z chemii.

W aplikacji masz również okienko, w które możesz wpisać substraty reakcji, a aplikacja pokazuje nam produkty oraz uzgadnia stosunek stechiometryczny. Dodatkowo wyświetlany jest również pełny zapis jonowy reakcji oraz skrócony.

 

6. Canva

 

Canva to aplikacja, w której można stworzyć wiele fantastycznych projektów. Prezentacje, artykuły,
filmy, grafiki itp. Jest bardzo prosta w obsłudze, także każdy jest w stanie stworzyć w niej coś fajnego. Aplikacja zawiera mnóstwo przeróżnych czcionek, grafik i zdjęć, które możesz używać w projektach. Znajdziesz tam gotowe szablony, ale możesz też stworzyć własne.
Koniecznie je przejrzyj i wybierz coś dla siebie.

Buziaki! Wiki 

 

Ja nazywam się Wiktoria i być może kojarzysz mnie z profilu @MaybeWillBeADoctor. Przez ostatni rok dzieliłam się tam poradami i odpowiedziami dla maturzystów i pokazywałam moje przygotowania do matury z biologii. Teraz najważniejsze wnioski dla biol-chemów postanowiłam opisać w formie artykułów, które będą pojawiać się na łamach Hormonów 🙂

 

 

Zobacz inne moje artykuły

 

 

 

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję