Ipad w klasie maturalnej

iPady stały się w ostatnim czasie bardzo popularne. Wiele osób decyduje się na ich zakup, aby ułatwić sobie naukę. Wcale się nie dziwię, bo sprzęty elektroniczne w dużym stopniu potrafią nam uprościć i przyspieszyć pracę na każdym kroku. W tym artykule przybliżę Ci plusy posiadania iPada.

 

Wszystko w jednym miejscu

Myślę, że największym plusem posiadania takiego tableta jest możliwość zgromadzenia wszystkich materiałów w jednym miejscu. W klasie maturalnej jest ich mnóstwo! Dobrze uporządkowane dokumenty na wyciągnięcie ręki są na wagę złota. Nie trzeba szukać wśród 30 różnych arkuszy, a w razie potrzeby powrotu do danego zadania możesz zrobić to w kilkadziesiąt sekund. Tak samo jeśli masz ochotę kolejny raz przerobić arkusz – wystarczy otworzyć już ten raz rozwiązany, wymazać zapiski i działać od nowa 🙂

 

Arkusze

Jak już jesteśmy przy arkuszach, to kolejną świetną sprawą jest to, że nie musisz wydawać pieniędzy na tony papieru oraz tuszu, by je wydrukować. Polski, matematyka, angielski i dodatkowe przedmioty = mnóstwo stron do drukowania. Mając tablet możemy tego uniknąć. Wystarczy wejść na stronę CKE na iPadzie, wybrać odpowiedni arkusz, kolejno kliknąć ikonę udostępniania i wkleić arkusz do aplikacji (np.Good Notes 5) lub zapisać w plikach.

 

Notowanie

 

 

Następna fajna rzecz, czyli robienie notatek. Jestem ogromną fanką pięknych i kolorowych notatek. Tworzenie ich na zwykłych kartkach było nieco uciążliwe, ponieważ każdy błąd musiałam poprawić korektorem, co psuło ich estetykę. Dodatkowo tworzenie po kilka razy tych samych rysunków, schematów, czy tabelek również nie należało do najłatwiejszych. Notowanie na iPadzie to fantastyczna opcja! Jest to wygodne, szybkie i bardzo proste, a zapiski mogą wyglądać pięknie! Nawet jeśli Twoje pismo nie należy do najlepszych, to zawsze możesz użyć klawiatury. Warto wklejać rożne grafiki, czy rysować drobne schematy, które ułatwią przyswojenie danych zagadnień. Zajmie to dosłownie parę minut, a materiały od razu staną się lepsze dla oka. Fantastyczna jest też możliwość kopiowania wielu elementów oraz opcja cofania i usuwania błędów.

 

Zobacz jak robię notatkę!

 

Odskocznia od tradycyjnej nauki

Nauka przy użyciu iPada jest też świetną odskocznią od tej tradycyjnej. W końcu korzystając ze sprzętu elektronicznego od razu inaczej się uczy. Fajną opcją jest używanie pomocnych aplikacji, takich jak Good Notes 5, czy Canva. W pierwszej z nich możesz tworzyć cudowne notatki (co pokazuję poniżej), a w Canvie piękne prezentacje i artykuły.

 

Zobacz jak robić notatki w Good Notes 5!

 

 

Wersje PDF

Wiele książek oprócz swojej tradycyjnej wersji jest też w PDF. Warto rozważyć opcję zakupu takiego formatu. Jest on dużo wygodniejszy i przede wszystkim korzystając z pliku w PDF nie musisz dźwigać ciężkich książek ze sobą. Niestety niektórzy nauczyciele nie pozwalają korzystać z iPadów na swoich zajęciach, ale spora część z nich nie ma z tym absolutnie problemu, także warto zapytać o taką możliwość.

 

Inne udogodnienia

Oprócz nauki iPad dodatkowo może Ci posłużyć do oglądania seriali, YouTuba, czytania książek, czy też do pracy. Mamy zatem 2 w 1 – przyjemne z pożytecznym 😀 Dla mnie inwestycja idealna!

 

Mobilność

iPad jest bardzo poręczny i zmieści się prawie wszędzie. Wystarczy niewielka torebka, czy plecak. Dzięki temu możesz zabrać go ze sobą i używać na dłuższej przerwie w szkole, czy w chociażby autobusie.

 

Kompatybilność

Jeśli posiadasz iPhona lub MacBooka, to iPad będzie się z nimi łączył. W momencie, gdy pobierzesz plik na telefon, czy laptop, to będzie on również na Ipadzie – tak samo ze zdjęciami, czy notatkami. Jest to bardzo wygodne, ponieważ znowu masz wszystko, co potrzebne w jednym miejscu 🙂

 

Wady IPada

iPad jest naprawdę wspaniałym urządzeniem, natomiast posiada kilka wad. Myślę, że największym minusem jest cena, ponieważ koszt najtańszego iPada z rysikiem jest równy koło 2000zł. Kolejną wadą jest brak możliwość włożenia dodatkowej karty pamięci (także podczas zakupu warto porządnie się zastanowić, czy nie postawić na większą ilość pamięci, z nią niestety wiąże się większy koszt tabletu). Wiele popularnych aplikacji nie jest również przystosowanych do iPada przez co nie korzysta się z nich wygodnie.  Używając np. instagrama mamy styczność z powiększonym ekranem, który nie dopasowuje się do wyświetlacza. Ostatnim już minusem jest brak niektórych aplikacji, które są dostępne na urządzeniach z Androidem, a także wymagana opłata za niektóre aplikacje, które są darmowe na Androidzie.  

 

Zakończenie

Podsumowując uważam, że zakup iPada jest naprawdę świetną inwestycją! Jest to niemały wydatek, natomiast gwarantuję Ci, że nie pożałujesz. Dodatkowo tablet świetnie posłuży również na studiach 🙂 Dziękuję za uwagę i mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci w podjęciu decyzji. Jeśli masz inne zdanie na temat Ipada to napisz mi o tym w komentarzu. Im więcej opinii tym lepiej 🙂 Pozdrawiam i do zobaczenia w kolejnym numerze Hormonów 🙂 

Buziaki! Wiki (@MaybeWillBeADoctor)

 

 

Zobacz inne artykuły z tego numeru

 

 

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję