Moja recepta na maturę – wywiad z @gonna.be.med

Jak się uczyć do matury aby dostać się na wymarzone studia? Rozwiązań jest wiele, dlatego postanowiliśmy przeprowadzić cykl wywiadów z osobami, które osiągnęły swój cel i dziś już są studentami. Każda z tych osób ma swoje własne patenty na naukę i mnóstwo ciekawych porad o których z chęcią Wam opowiedzą.

Dziś prezentujemy wywiad z @gonna.be.med! Dominika od kilku lat prowadzi super konto na instagramie, na którym oprócz cennych porad dzieli się swoimi wspaniałymi zdjęciami. Jej droga na studia medyczne nie była łatwa…ale w końcu się udało i od października będzie studiować na kierunku lekarskim 🙂 Bardzo nas to cieszy gdyż Dominika uczestniczyła w naszych zajęciach, a także wykonała dla nas serię zdjęć na stronę, więc mocno jej kibicowaliśmy 🙂 Więcej o jej przygotowaniach na studia przeczytacie poniżej. Warto!

 

Powtórka z biologii: Na jakim kierunku studiujesz?

Gonna.be.med: Od października będę studentką kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Śląskim, w Katowicach 🙂

PzB: Dlaczego wybrałaś właśnie ten kierunek?

G.B.M: Powodów jest kilka, a niektóre są dość osobiste. Z jednej strony fascynuje mnie ciało człowieka i to, jak ono funkcjonuje, chcę się dowiedzieć o nim, jak najwięcej. Z drugiej strony uwielbiam kontakt z ludźmi i wiem, że praca lekarza to jest to, w czym będę się spełniać. Jeśli chodzi o te bardziej personalne powody… Niestety lekarzom nie udało się uratować bliskiej mi osoby, dlatego chcę być lekarzem, żeby móc kiedyś uratować czyjegoś dziadka czy wujka.

PzB: Jaki wynik osiągnęłaś na maturze?

G.B.M: Z chemii 92%, a z biologii 78%.

PzB: Jak długo przygotowywałaś się do matury?

G.B.M: Teoretycznie dwa lata, bo miałam dwa podejścia do matury, ale tak naprawdę nie uczyłam się cały czas. Przy drugim podejściu nauka do matury trwała tak naprawdę trzy miesiące.

PzB: Z jakich podręczników/repetytoriów korzystałaś najchętniej?

G.B.M: Jeśli chodzi o podręczniki, to korzystałam tylko z Nowej Ery. Na nich bazowaliśmy w liceum i po prostu nie umiałam się uczyć z podręczników innych wydawnictw (Chyba że stare książki pana Lewińskiego, które bardzo Wam polecam!). Jeśli chodzi o zbiory zadań, to z chemii moje serce należy do pani Barbary Pac oraz arkuszy Kaznowskiego, tej dwójce zawdzięczam swój wynik na maturze 🙂
Na maturę z biologii polecam zbiory Biomedica, chociaż najważniejsze moim zdaniem są arkusze.

PzB: Twoje patenty na efektywną naukę?

G.B.M: Szczegółowa analiza błędów. Polecam założyć sobie zeszyt i wypisywać do niego poprawne odpowiedzi/sformułowania na wszystkie zadania, które nam nie wyszły.

PzB: W jaki sposób motywowałaś się do nauki?

G.B.M: W kontekście nauki do matury bardzo nie lubię słowa “motywacja”. Szukałam jej w sobie przez cały pierwszy gap year. Miałam na nią swoje sposoby, ale jednak szybko znikała. Przy drugim gap year przestałam szukać motywacji, a po prostu nauczyłam się dyscypliny. Moim zdaniem dyscyplina to jedyna rzecz, która może doprowadzić nas do celu. Myślę, że wszystkie osoby, które osiągnęły jakiś większy sukces, dokonały tego właśnie, dzięki temu, że byli zdyscyplinowani.

PzB: Jakie masz porady dla przyszłych maturzystów?

G.B.M: Nie róbcie bezmyślnie jak największej ilości zadań. Lepiej zrobić ich mniej, ale się na nich skupić, dokładnie przeanalizować, co wynika, z czego i dlaczego jest tak, a nie inaczej.

PzB: Bardzo dziękujemy za wywiad i życzymy dalszych sukcesów!

G.B.M: Również dziękuję i pozdrawiam 🙂 

 

P.S: Już za tydzień kolejny wywiad, zatem śledźcie nas uważnie na Instagramie i FB bo tam będziemy mówić o wszystkim co dla Was przygotowaliśmy. Pozdrawiamy! A profil Dominiki na instagramie znajdziecie tutaj: https://www.instagram.com/gonna.be.med/

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję